Jizerská magistrála pro pěší turistiku

Výstava Zaostřeno na Jizerky v libereckém Babylonu ( zobrazit všechny aktuality )

11. 10. 2012

Až do konce října můžete shlédnout zcela novou expozici fotografií o Jizerkách. Ta vznikla ze stejnojmenné fotografické soutěže, kterou Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor vyhlásila počátkem letošního března.
Z více jak 200 snímků, které do červnové uzávěrky dorazily, vybrala odborná porota 30 fotografií, které se staly součástí výstavní kolekce. Z nich následně vybrala 13 vítězných, ze kterých jsme sestavili nástěnný kalendář ve formátu A2 na rok 2013." řekl Ondřej Petrovský, ředitel nadace.

Zároveň po celou dobu letních prázdnin probíhalo na internetu hlasování široké veřejnosti, ze kterého vzešel vítěz diváckého ceny. "Tyto snímky jsme nechali přetisknout na reprezentativní panely, které budou v Babylonu také k vidění. Výstavu si mohou návštěvníci prohlédnout až do konce října, následně se přesune do prostor obchodního centra Fórum Liberec a počítáme i s jejím pokračováním (jakožto putovní) po vybraných obcích Libereckého kraje" doplnil Petrovský.

Všichni si mohou nástěnný kalendář za 300,- Kč zakoupit. Je k dostání v kanceláři nadace (Matoušova 453/21, 460 01 Liberec 3), případně lze objednat telefonicky (605 701 503) nebo emailem (jizerky@ecn.cz).

Návštěvníci výstavy mohou navíc přispět do sbírkové pokladničky, která bude u výstavy instalována. Výtěžek z veřejné sbírky i z prodeje kalendářů bude věnován na projekt výsadeb původních druhů dřevin a keřů v Jizerských horách a na ekologickou výchovu dětí. Přispět je možné i na sbírkový účet  210 683 5849/2700.

          

Více informací:

Ondřej Petrovský, ředitel Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor,

tel.: 605 701 503, e-mail: jizerky@ecn.cz, www.jizerky.ecn.cz