Jizerská magistrála pro pěší turistiku

Pojďme a na čas se vraťme do časů, kdy se turisté po našich horách pohybovali pěšky a s rozvahou; pomalu se přesouvali po horských chodnících, pozorovali krásy krajiny z vyhlídek s kovaným zábradlím nebo z bytelných kamenných rozhleden. Vraťme se do časů, kdy putování po Hřebenovce bylo ušlechtilou zábavou citlivých a vnímavých lidí...

poslední aktualizace stránek ( zobrazit všechny aktuality )

2.9.2014
   Tajemná rašeliniště – ekovíkend na Jizerce | více »

Interaktivní naučná stezka, hry a dílničky pro děti, promítání o rašeliništích s odborným výkladem, exkurze na rašeliniště s pracovníkem CHKO, ukázky odchytu a kroužkování ptactva a řada dalšího bude na programu akce, kterou pořádá Společnost pro Jizerské hory ve spolupráci se Správou CHKO Jizerské hory o víkendu 13.-14.9.2014.

1.9.2014
Mariánská sklářská pouť | více »

Tradiční pouť spojenou se sklem a sklářstvím můžete navštívit v sobotu 6. září 2014 od 9 hod. v Kristiánově.

5.9.2013
Dětský den s vílou Izerínou | více »

Akce plná tvůrčích dílen pro celou rodinu bude na Jizerce připravena v sobotu 5. října.

webcamery z Jizerské magistrály

Desatero jizerského turisty

DOPORUČUJEME: navštivte fotogalerii »

Již před sto lety  bylo území české části Euroregionu Nisa považováno za turistický ráj, do kterého kvůli odpočinku a poznání přijížděli návštěvníci nejen z celých Čech, přilehlých oblastí Horní Lužice, Dolního Slezska, ale i z Prahy, Drážďan či Berlína. A právě zde vznikla na samém počátku 20. století nejslavnější a nejdelší hřebenová cesta – Modrá Hřebenovka - spojující jednotlivé horské hřebeny. V době své největší slávy propojovala nejvýchodnější cípy Krušných hor s vrcholem Praděd , přičemž vedla přes Labské pískovce, Lužické a Jizerské hory, Krkonoše, Orlické hory a Jeseníky. Jizerská část hřebenovky – dnes nazývaná Jizerská magistrála pro pěší turistiku – byla jednou z prvních a nejoblíbenějších částí této slavné trasy. Magistrála se myšlenkou svého vzniku vrací do oněch nadšených let na počátku 20. století, proto je určena výhradně pro pěší turisty.